Tule nöyränä ja lähde nöyränä. Jokainen aikamääre tässä seurassa on takuulla unohtumatonta. Kanna tämän seuran tunnusta ylpeänä.

Nokian frisbeegolfradan tilanne lauantaina 16.4.2011

Käytiin pienellä porukalla tarkastelemassa Nokian keskusurheilupuiston frisbeeradan tilannetta talven jäljiltä ja samalla otettiin hieman mittaa paikallisen seuran jäsenistöstä. Edellisen kerran radalla käytiin viime tiistaina ja jopa sen aikaiseen tilanteeseen oli lumia sulanut huomattavasti.

Kohta startataan

Ensimmäinen kierros pelattiin DGCT vs NoFS mies miestä(3vs3) vastaan reikäpelinä aavistuksen muokatuilla säännöillä. Monivivahteisen kierroksen jälkeen DGCT otti helpohkon yhden pisteen voiton.

Kakkosväylän tiin tuntumassa vielä hieman lunta

Toinen kierros paiskottiin perinteistä bestshot-parigolffia sekapareilla. Tässä taistossa nähtiin kauden huikein suoritus sillä NoFS:n puheenjohtaja Jukka Leinonen täräytti holarin. Holari syntyi väylällä kaksi, joka tällä hetkellä on vielä lumikasoista johtuen “blindhole”.

Väylällä 9. Aikas kuivaa o

Kuvat kertoo enemmän kuin kymmenen potenssiin 3 sanaa, joten niistä jokainen voi päätellä onko syytä aloittaa frisbeekausi vai ei.

Rinteessä viä jonniverra snöötä

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>